- - - - - -
2024. március 28. csütörtök

Gyógytestnevelés

"Nem a betegségekkel kell foglalkoznunk, hanem az életmódunkban lévő hibákkal.
Szüntesd meg ezeket a hibákat, és a betegségek maguktól eltűnnek!"
                                                                      /Are Wearland/

A társadalmunkban bekövetkezett változások korán hatást gyakoroltak életmódunkra. Korunk civilizációs ártalmat, a korábbiaknál lényegesen kisebb fizikai aktivitás (ülőmunka, videó, számítógép elterjedése) gyakori mozgásszervi problémákat okoz.
Szűrővizsgálatok igazolják, hogy már iskoláskorban nagyon sok gyereknél a legkülönbözöbb tartásrendellenesség, lúdtalp, kóros kövérség stb. fordul elő.
Az elváltozások javításában a gyógytestnevelés mozgásanyagában jelentős eredményeket hozhat.

Iskolánkban a gyógytestnevelési foglalkozások szakorvosi, iskolaorvosi lelettel vehetők igénybe.

Iskolánk pedagógusa - Klopcsikné Somorjai Mária - 2010.08.23-tól 2012.07.30-ig részt vett a Szent István Egyetem "Gyógytestnevelés az iskolában" szakterületen pedagógus szakvizsgára felkészítő szakirányú továbbképzésen.
(TÁMOP -3.1.5-09/A-2-2010-0355)